Sobota, 3 Listopada 2012

Gdańsk - XXII Turniej judo im. Antoniego Reitera

Judo to nie tylko sport indywidualny, ale również drużynowy co pokazują judocy z Gryfa Słupsk, którzy zajęli 3 miejsce w punktacji drużynowej w XXII Turnieju judo im. A. Reitera, który odbył się 3 listopada 2012 r. w Gdańsku. To kolejny bardzo udany start słupskich sportowców. Po sukcesach w Niemczech, Gdyni, Kątach Wrocławskich, Warszawie i Opalenicy k/Poznania, w kolejnym starcie młodzi judocy pokazali się z bardzo dobrej strony. Zaprezentowali judo bardzo dobre technicznie i często kończyli swoje walki przed czasem.
Z Gdańska judocy z Gryfa przywieźli 8 medali. Najlepiej zaprezentował się Jakub Nawrot (46 kg), walczący w kategorii młodzika, który zdobył złoty medal. Na wyróżnienie zasługuje również postawa Łukasz Gołojucha (50 kg), który powrócił do treningów po poważnej kontuzji i już pokazuje się z bardzo dobrej strony. W turnieju tym wywalczył medal brązowy i widać, że po urazie nie ma już śladu.

Wyniki słupskich judoków :
- dzieci (rocznik 2001-2003):
2 miejsce - Michał Nawrot (36 kg)
4 miejsce - Kasia Mikołajczyk (40 kg) - bardzo dobry występ najmłodszej judoczki, która walczyła ze starszymi przeciwniczkami;
5 miejsce - Dawid Prusiecki (27 kg)
7 miejsce - Jakub Orlikowski (30 kg) - 2 walki wygrane i 2 przegrane, startował w najliczniejszej kategorii wagowej.

- młodzicy (rocznik 1999-2000):
1 miejsce Jakub Nawrot (46 kg)
2 miejsce Sandra Bill (57 kg), Ania Nazaruk (63 kg), Aleksander Plombon (42 kg) - złoty medal przegrał w dogrywce
3 miejsce Cezary Kochanowski (38 kg), Łukasz Gołojuch (50 kg), Bartosz Szaniawski (55 kg).

Punktacja Drużynowa (w turnieju startowało 27 klubów):
1 miejsce - Wybrzeże Gdańsk,
2 miejsce - Conrad Gdańsk,
3 miejsce - Gryf Słupsk.

Wyjazd był możliwy dzięki rodzicom zawodników. Przy wyjeździe pomogli Pan Artur Nawrot oraz Grzegorz Gołojuch.

Przed judokami kolejny ważny start. Będzie to wyjazd do Bytomia na Puchar Polski juniorów młodszych ( Liberty Cup).
Planowany jest również start dzieci w Grudziądzu lub Szczecinie.