TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Sobota, 8 Listopada 2025

Memoriał Jigoro Kano

W dniu 08.11.2025r Słupscy judocy brali udział w Memoriale Jigoro Kano w Poznaniu. Wystartowało w nim 1174 zawodników z 107 klubów z 7 krajów. Turniej odbył się na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Drużynę ze Słupska reprezentowało 19 zawodników, którzy startowali w trzech grupach wiekowych U-13, U-15 i U-18.

Celem udziału naszych zawodników w tak mocnym Turnieju było przede wszystkim zdobycie doświadczenia i obycia w tak dużym Turnieju. Zawody odbywały się jednocześnie na 11 matach.

Słupscy judocy wrócili z trzema medalami brązowymi, które zdobyli Jakubiak Filip, Jarynkiewicz Maria, Wiśniewski Marcel.

Najwięcej 5 walk stoczył Marcel Wiśniewski, który przegrał tylko jedną walkę w półfinale a wszystkie pozostałe walki wygrał zdecydowanie przez ippon przed czasem demonstrując duże umiejętności techniczne zarówno w ne waza jaki i tachi waza.

W tej samej grupie wiekowej startowała Maria Jarynkiewicz, która również przegrała tylko walkę półfinałową wcześniej wygrywając zdecydowanie trzy walki przez efektowne rzuty.

Filip Jakubiak, który startował w grupie dzieci starszych U-13 tocząc walki w wadze +67kg musiał zmierzyć się z dużo cięższymi zawodnikami i też uległ tylko w półfinałowej walce po dobrej walce.

Bardzo dobre walki stoczyły Trojanowska Kalina i Przybyszewska Anastazja , które przegrały swoje walki o brązowy medal ale w walkach tych oddały serducho walcząc do końca pokazały ogromną waleczność. Ostatecznie zajęły wysokie 5 miejsca.

Na wyróżnienie zasługują również zawodnicy , którzy zajęli 7 miejsca. Walczyli dobrze swoje walki Kleckow Michał, Szrajda Miłosz, Gajewski Fabian a w szczególności Smereczański Tadeusz, który wygrał trzy walki i tylko 2 przegrał.

Wyniki zawodników:

3 miejsca: Wiśniewski Marcel 50kg, Jarynkiewicz Maria 40kg, Jakubiak Filip +67kg

5 miejsca: Trojanowska Kalina 44kg, Przybyszewska Anastazja 48kg

7 miejsca: Smereczański Tadeusz 36kg, Gajewski Fabian 33kg, Kleckow Michał 50kg, Szrajda Miłosz 90kg

9 miejsce: Gwiżdż Marcin 60kg

12 miejsca: Wiśniewski Łukasz 42kg, Milewski Michał 42kg

Pozostali zawodnicy mimo ,że nie zdobyli medalu lub miejsc punktowanych walczyli bardzo dzielnie.

Zadanie publiczne realizowane ze środków miasta Słupska