Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików
W sobotę 20.09.2025r. w Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w judo. Do rywalizacji przystąpiły zawodniczki i zawodnicy z I Regionu tzn. z czterech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W mistrzostwach uczestniczyło 260 zawodników 39 klubów. Słupsk reprezentowało 9 młodzików z TS Judo Gryf Słupsk, którzy wrócili z 2 medalami i 4 kwalifikacjami do Mistrzostw Polski , które odbędą się w październiku w Lublinie.
Złoty medal wywalczył Wiśniewski Marcel (46kg) .Słupszczanin zaprezentował się rewelacyjnie .Wszystkie pojedynki wygrał zdecydowanie ( przed czasem) .Pokonywał swoich rywali, skutecznie wykorzystując techniki walki zarówno w stójce jak i parterze.
Brązowy medal zdobyła Jarynkiewicz Maria ( 40kg ) , która również bardzo dobrze walczyła. Stoczyła pięć walk i tylko jedną walkę przegrała. Niestety ostatecznie dało to tylko miejsce rezerwowej na Mistrzostwa.
Trzech zawodników jeszcze walczyło o brązowe medale .Przegrali walki o medale i ostatecznie zajęli 5 miejsca: Michał Milewski ( 42kg ), Janek Gajewski ( 42kg ) i Marcin Gwiżdż ( 60kg ).
Punktowane 7 miejsca zajęli Michał Kleckow (46kg) i Herman Vachaiev ( 50kg ).
Pozostali zawodnicy zakończyli udział w zawodach na walkach eliminacjach.
Podsumowując do MP w Lublinie zakwalifikowali się: Marcel Wiśniewski, Michał Milewski, Janek Gajewski i Marcin Gwiżdż. Rezerwowe miejsca zajęli Maria Jarynkiewicz, Michał Kleckow i Herman Vachaiev.



