Sobota, 21 Września 2024

Żukovia Judo Cup

W dniu 21.09.24 r. 25 zawodników TS Judo Gryf Słupsk wystartowało w Żukovia Judo Cup . W Turnieju startowało 420 zawodników z 27 klubów. Judocy ze Słupska spisali się rewelacyjnie i wywalczyli łącznie 19 medali ( 6 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych medali).Drużynowo TS Judo Gryf Słupsk zajął 3 miejsce.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Gabi Kawałek, która pokonała aż pięciu rywali, wygrywając wszystkie walki przed czasem .Słupszczanka w swojej grupie rywalizowała również z chłopcami. Na zakończenie Turnieju została uznana za najlepszą zawodniczkę zawodów.
Wśród dziewcząt z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Maria Jarynkiewicz ( 36 kg).To bardzo zdolna i ambitna sportsmenka ,która stale robi ogromne postępy.
Chłopcy również pokazali się z bardzo dobrej strony. Aż dwa finały były wewnętrzną sprawą słupszczan. W kategorii 32 kg walczyli Dominik Jędrzejczak z Antkiem Milewskim, natomiast w kategorii 42 kg bratobójczy pojedynek stoczyli Marcel Wiśniewski z Bartkiem Laskusem.
W kategorii do 44 kg, aż 5 walk musiał stoczyć Gryfita Mikhail Kliatskov. Wszystkie pojedynki rozstrzygnął przez efektowne rzuty i zasłużenie zdobył złoty medal.

Wyniki zawodników TS Judo Gryf Słupsk

Rocznik 2016-2017
Kawałek Gabi- złoty medal ( 26 kg )
Błoński Jakub- złoty medal ( 37 kg)

Rocznik 2015-2014
Jędrzejczak Dominik - złoty medal ( 32 kg)
Milewski Antek- srebrny medal ( 32 kg)
Jaszek Emil- brązowy medal (25 kg)
Marchewka Franek- brązowy medal ( 43 kg)
5 miejsca: Gajewski Fabian ( 32 kg), Sekowicz Ruben ( 34 kg)

Rocznik 2013-2012
Jarynkiewicz Maria- złoty medal ( 36 kg)
Kliatskov Mikhail-złoty medal (44 kg)
Milewski Michał- srebrny medal ( 34 kg)
Przybyszewska Anastazja-srebrny medal ( 41 kg)
Gajewski Jan- brązowy medal (38 kg)
Wiśniewski Łukasz- brązowy medal ( 34 kg)
Kwapis Borys-brązowy medal ( 34 kg)
4 miejsce-Trojanowska Kalina ( 36 kg)
5 miejsce -Jarynkiewicz Hanna ( 33 kg)

Młodzicy
Wiśniewski Marcel- złoty medal ( 42 kg)
Laskus Bartek- srebrny medal ( 42 kg)
Olejniczak Hubert- srebrny medal ( 55 kg)
Rawski Aleksander- brązowy medal ( 50 kg)
Gwiżdż Marcin- brązowy medal ( 55 kg)
Sośniak Tymon-brązowy medal (60 kg)
5 miejsce Turska Zofia ( 58 kg

Pozostali zawodnicy zakończyli udział w zawodach na walkach eliminacyjnych, ale zdobyli cenne doświadczenie.
Szkoleniem słupskich judoków zajmują się Irena Waszkinel, Piotr Kazior i Lidiusz Kazior, którzy zapraszają na treningi judo do nowo tworzonych grup naborowych.