Sobota, 14 Września 2024

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików

W sobotę 14.09.2024r. w Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w judo oraz Mistrzostwa Regionu Pomorskiego. Do rywalizacji przystąpiły zawodniczki i zawodnicy z I Regionu tzn. z czterech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W mistrzostwach uczestniczyło ponad 260 zawodników 39 klubów. Słupsk reprezentowało 11 młodzików oraz 2 juniorów młodszych z TS Judo Gryf Słupsk, którzy wrócili z 5 medalami.

Złoty medal wywalczył Wiśniewski Marcel (42kg) który walczył rewelacyjnie wszystkie swoje walki wygrał zdecydowanie i przed czasem na ippon.

Srebrne medale zdobyli Jędrzejczak Kamil ( 55kg ) i Pilawka Tomasz ( 66kg ), którzy stoczyli po cztery walki i tylko walki finałowe przegrali po zaciętych walkach.

Brązowe medale przywieźli Laskus Bartosz ( 42kg ) i Olejniczak Hubert ( 55kg ) również bardzo dobrze walczyli przegrywając tylko jedna walkę.

Punktowane 7 miejsca: Turska Zofia ( 57kg ) i Vachaiev Herman ( 42kg )

Pozostali zawodnicy zakończyli udział w zawodach na walkach eliminacyjnych, ale zdobyli cenne doświadczenie udziału w tak prestiżowym turnieju.

Wszyscy medaliści plus Sośniak Tymon ( 60kg ) awansowali do Mistrzostw Polski Młodzików, które już za miesiąc odbędą się w Sochaczewie.

W grupie juniorów młodszych na 5 miejscach sklasyfikowano Damiana Cyrganowicza ( 55 kg) oraz Miłosza Szrajdę ( +90 kg).Obaj zawodnicy bardzo nieznacznie przegrali swoje pojedynki o brązowe medale ,ale potwierdzili swoje ogromne możliwości.

Reasumując start słupskich judoków w Bydgoszczy. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwałę za postawę i nastawienie do walk. Judocy ze Słupska po raz kolejny potwierdzili, że szkolenie w klubie idzie w dobrym kierunku i że jeszcze wielokrotnie cieszyć się będziemy z sukcesów naszych zawodników.