Niedziela, 2 Czerwca 2024

Otwarty Puchar Polski - Judo Baltic Cup

W dniach 31.05 - 2.06.2024r w Gdyni odbył się Otwarty Puchar Polski - Judo Baltic Cup , w którym wystartowało 1452 zawodników z Polski oraz 8 reprezentacji zagranicznych w sześciu grupach wiekowych U11, U13, U15, U18, U21, U23. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie.
Bardzo duży sukces odniósł Łukasz Bielawa ( 73kg ), który zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal w kategorii juniorów U21. Łukasz stoczył 6 walk, z tego 5 walk wygrał przed czasem (na ippon). W swoich pojedynkach pokazał się z jak najlepszej strony, stosując różne techniki zarówno w parterze jak i w stójce, które przyniosły mu zwycięstwo i upragniony medal.
Czworo Gryfitów zajęło miejsca punktowane w kategorii dzieci starszych U13.
Bardzo blisko medalu była Anastazja Przybyszewska, która po udanych walkach eliminacyjnych, przegrała w walce o medal brązowy i ostatecznie została sklasyfikowana na 5 miejscu.
Miejsca pozostałych słupszczan:
7 m-ce Kalina Trojanowska ,Maria Jarynkiewicz , Michał Milewski.
Pozostali zawodnicy pomimo starań zakończyli swoje walki w eliminacjach. Najlepiej z młodzików U15 wypadli Tomasz Pilawka (66kg) i Marcel Wiśniewski (38kg), którzy wygrali po 1 walce ale ostatecznie również zakończyli zawody na eliminacjach.