Sobota, 11 Maja 2024

Ogólnopolski Turniej Judo im. Czesława Misiuka

W dniu 11.05.2024r słupscy judocy bardzo dzielnie walczyli na Ogólnopolskim Turnieju Judo im. Czesława Misiuka w Elblągu, zdobywając 7 medali. Do rywalizacji przystąpiło około 250 zawodników z 17 klubów.
W kategorii wiekowej U-11 bardzo dobrą formę zaprezentowali Dominik Jędrzejczak i Artur Vachaiev zdobywając drugie miejsca w swoich kategoriach wagowych. Artur wygrał cztery walki przed czasem i tylko w walce finałowej (w dogrywce) ,przegrał na punkty. Również bardzo dobrze walczył Dominik i tylko w walce o złoto, uległ swemu rywalowi.
Fabian Gajewski ukończył zawody na walkach eliminacyjnych, ale pokazał się z dobrej strony.
Kolejną grupą wiekową była U-13 ( 2012-13), w której również mieliśmy mocną ekipę i wywalczyliśmy pięć medali.
Na najwyższym stopniu podium stanęła Maria Jarynkiewicz. Słupszczanka pokazała ,że ma już duże umiejętności i potrafi je w walce wykorzystać. Srebrne medale wywalczyli Hanna Jarynkiewicz i Michaił Kliatskov .
Brązowe medale dla Gryfa dołożyli Jan Gajewski i Kalina Trojanowska.
Punktowane piąte miejsca zajęli Michał Milewski i Wojtek Bielawa.
Wszyscy medaliści pokazali ogromy chart ducha oraz determinację. Pozostali zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk mimo ,że nie stanęli na podium zasługują na wielkie brawa. Zdobyli cenne doświadczenie i w kolejnych zawodach walczyć będą o medale .