Piątek, 6 Lipca 2012

Bochnia- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2012

Zawodnik STS Gryf-3 Słupsk Tomasz Błoński ( 46 kg) wywalczył tytuł Wicemistrza Polski juniorów młodszych na rozgrywanej w Bochni XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawody odbywały się w dniach 5-8 lipca br. Srebrny medal zdobyty przez reprezentanta Słupska na Olimpiadzie Młodzieży to bardzo duży sukces. W zawodach tych startowali najlepsi judocy w rocznikach 1997-96 wyłonieni w eliminacjach regionalnych. W drodze do finału kategorii do 46 kg Tomek stoczył 3 walki, które były bardzo emocjonujące. W pierwszej walce pokonał przez yuko bardzo niewygodnie walczącego zawodnika z Włocławka - Kacpra Wróbla. Rozstrzygnięcie w tej walce zapadło dopiero w dogrywce. W drugiej walce Tomek spotkał się z zawodnikiem ze Skaryszewa. Słupski judoka miał od początku wyraźną przewagę i wykonał aż 8 skutecznych ataków ocenianych przez sędziów. W walce półfinałowej słupszczanin walczył z reprezentantem Juvenii Wrocław Michałem Dybą. Tomek miał przewagę i kontrolował walkę lecz w trakcie pojedynku słupszczanin doznał bardzo bolesnej kontuzji kciuka. Mimo urazu walcząc jedną ręką pokonał swojego rywala wykonując rzut ippon-seoi-nage.

W walce finałowej Błoński spotkał się ze swoim odwiecznym rywalem z Czarnych Bytom Patrykiem Walczykiem. Tomek walczył bardzo dobrze, walka była bardzo wyrównana, lecz uraz wyraźnie uniemożliwiał słupszczaninowi wykonywanie rzutów. Kontrowersyjna decyzja sędziowska spowodowała przyznanie punktów zawodnikowi z Bytomia. Słupszczanin nie zdołał odrobić strat i przegrał tę walkę.

Srebrny medal Tomasza Błońskiego potwierdził, że jest to zawodnik bardzo uzdolniony i jeszcze wielokrotnie będzie przysparzał sympatykom słupskiego sportu wiele radości.

Podczas tegorocznych zawodów medalem wyróżniano również trenerów najlepszych judoków. Srebrny medal otrzymał trener Lidiusz Kazior.

Z pozostałych słupskich zawodników Robert Błoński ( 66 kg) po dwóch przegranych walkach został ostatecznie sklasyfikowany na 12 miejscu a Patryk Kastner ( 55 kg) przegrywając pierwszą walkę odpadł z zawodów. Mimo że ci zawodnicy nie wywalczyli lepszych lokat to pokazali się z dobrej strony. W kolejnych startach na pewno pokażą, że i oni mogą powalczyć o medale.