TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Poniedziałek, 15 Kwietnia 2024

Copernicus Judo Cup

W Toruniu 13.04.2024r odbył się coroczny Turniej Judo - Copernicus Judo Cup, w którym wystartowało ponad 300 zawodników z 25 klubów w dwóch grupach wiekowych( młodzik i junior młodszy).

Zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk zdobyli łącznie 5 medali. Rewelacyjnie walczyła młodziczka Iga Kawałek ( 52 kg), która wygrała zdecydowanie wszystkie swoje walki i zdobyła złoty medal.

Brązowe medale w Toruniu ,po dobrych walkach zdobyli w tej samej grupie wiekowej Marcel Wiśniewski ( 38 kg) i Tomasz Pilawka ( 66 kg).

Bartek Laskus i Hubert Olejniczak otarli się o medal zdobywając ostatecznie 5 miejsca. Na 7 miejscach sklasyfikowano Aleksandra Rawskiego i Marcina Gwiżdża. Pozostali młodzicy przegrali swoje walki w eliminacjach, ale zdobyli cenne doświadczenie.

Bardzo dobrze zaprezentowała się trójka naszych zawodników na turnieju Copernicus Judo Cup w kategorii wiekowej juniora młodszego.

Damian Cyrganowicz ( 50 kg) po dwóch wygranych walkach przed czasem i jednej przegranej wywalczył 2 miejsce.

Słupszczanin, Mateusz Woś ( 66 kg) stoczył 4 walki. Tylko w walce półfinałowej odniósł porażkę. W pojedynku o brąz Mateusz wykonał efektywny rzut i zakończył walkę przed czasem.

Julia Gorzkowska ( 57 kg) uplasowała się na wysokim punktowanym 5 miejscu.