Sobota, 2 Grudnia 2023

Międzynarodowy Turniej Judo - Grimmen

Bardzo udany start naszych zawodników w Niemczech.
W dniach 2-3.12.2023 zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk udali się na Międzynarodowy Turniej judo do Grimmen ( Niemcy) i przywieźli stamtąd 8 medali.
W zawodach wystartowało 500 zawodników z Niemiec oraz zawodnicy z Polski ( Gryf Słupsk, AZS Poznań i UKS Pohl Przemęt).
Bardzo dobrze zaprezentowali się słupszczanie ,którzy pokazali duże umiejętności i ogromną waleczność.
Po raz kolejny świetne walki stoczyła Iga Kawałek (52 kg).Pokonała trzy rywalki i bardzo pewnie zdobyła złoty medal.
Ze złotego medalu cieszył się jeden z bardzie utytułowanych słupskich judoków Łukasz Bielawa ( 73 kg).Łukasz ,który walczył w kategorii juniorów młodszych ,stoczył pięć walk i wszystkie rozstrzygnął przed czasem. To był prawdziwy popis słupskiego sportowca. W tej samej wadze startował Adrian Jakubiniec. Gryfita stoczył aż 7 walk .Wygrał sześć pojedynków i musiał się bardzo napracować ,by zdobyć medal brązowy.
Wyniki słupskich judoków :
1 m-ce Iga Kawałek (52 kg) , Łukasz Bielawa ( 73 kg)
2 m-ce Natalia Miszkurka (63 kg) ,Marcel Wiśniewski ( 34 kg)
3 m-ce Aleksander Rawski ( 50 kg),Marcin Gwiżdż (55 kg),Kamil Jędrzejczak ( 46 kg) ,Adrian Jakubiniec ( 73 kg)
4 m-ce Damian Cyrganowicz ( 55 kg) - kontuzja uniemożliwiła mu walkę o medal
5 m-ce Tomasz Pilawka (66 kg)
7 m-ce Artur Heimrath ( 46 kg) ,Michał Kurek ( 55 kg),Tymon Sośniak ( 60 kg) ,
Zarząd Klub dziękuje wszystkim osobom ,które pomogły zorganizować wyjazd na zawody do Grimmen. Szczególne podziękowania za pomoc organizacyjną należą się Panu Rafałowi Safaderowi ( RWS CETUS).