TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Sobota, 28 Października 2023

XV Memoriał Jigoro Kano

W dniu 28.10.2023r Słupscy judocy brali udział w XV Memoriale Jigoro Kano w Poznaniu. Wystartowało w nim około 1100 zawodników z 109 klubów. Turniej odbył się na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Drużynę ze Słupska reprezentowało 8 zawodników.

Łukasz Bielawa walczył w kategorii wagowej 73kg i stoczył 5 walk. Gdyby nie porażka w drugiej walce, mógłby walczyć w finale, ale w tej samej kategorii wagowej również walczył Słupszczanin Adrian Jakubiniec, który również zaprezentował wysokie umiejętności i koledzy z klubu musieli walczyć o brąz między sobą. Walka była bardzo wyrównana, ale w końcówce Bielawa okazał się nieco lepszy i wygrał ten pojedynek, a Adrian uplasował się na V miejscu. Natalia Miszkurka i Mateusz Woś zajęli punktowane VII miejsce, a Michał Kurek uplasował się na IX również punktowanym miejscu. Pozostali zawodnicy zakończyli swoje zawody na walkach eliminacyjnych.