Sobota, 7 Października 2023

Pomerania Judo Cup

W miniony weekend odbył się Międzynarodowy Turniej POMERANIA JUDO CUP młodzików i dzieci. W zawodach startowało ogółem 200 zawodników i zawodniczek z 18 klubów: GKS Olimpia Grudziądz, KS Samuraj Koszalin, BKSW Bytów, Orzeł Kończewo, GKS Żukowo, Gwardia Koszalin, UKS Orlęta Rosnowo, Akademia Judo Szczecin, Piast Wrzeście, Akademia Sportu TORA Bydgoszcz, Sakura Team Bydgoszcz, UKJ Mosty, UKS TORI Dąbrowa, WTJ Włocławek, BKS Judo Bydgoszcz, UKS Dwunastka Leszno, TS Judo Gryf Słupsk oraz z zaprzyjaźnionego klubu z Niemiec: BC Vorpommern e. V Greifswald.

Zawody rozgrywane były w trzech grupach wiekowych, młodzików rocznik 2009 - 2010, dzieci starsze roczniki 2011 - 2012 oraz dzieci młodszych 2013 - 2014 osobno dziewczęta i chłopcy. Zawody rozegrane były ostatecznie w 46 kategoriach wagowych na pięciu matach.

Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Startujący zawodnicy potwierdzili duże umiejętności staczając wiele zaciętych i widowiskowych walk. Na wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy, którzy wystąpili na słupskich matach, ale zwyciężyli najlepsi.

Rewelacyjnie walczyła Iga Kawałek ,która zdobyła 2 złote medale w kategorii dzieci oraz młodziczek .

Bardzo dobrze zaprezentowało się 26 zawodników TS Judo Gryf Słupsk którzy zdobyli łącznie 21 medali ( 8-złotych , 5- srebrnych , 8-brązowych ). W punktacji drużynowej słupski klub uplasował się na trzeciej pozycji.

Wyniki słupskich judoków :

1 m-ce Kalina Trojanowska Dominik Jędrzejczak , Iga Kawałek (kat.dzieci ),Michał Milewski , Kamil Jędrzejczak, Iga Kawałek ( kat.młodziczki) , Zofia Turska , Miłosz Szrajda

2 m-ce 2.Marcel Wiśniewski , Marcin Gwiżdż, Michał Kurek, Tymon Sośniak, Tomasz Pilawka

3 m-ce Franciszek Marchewka , Filip Jakubiak , Maria Jarynkiewicz , Jan Gajewski , Kyrylo Vatulia, Michal Klatskov , Artur Chabowski , Michał Kazubski

4 m-ce - Artur Heimrath, Julian Bogusławski

5 m-ce - Hanna Jarynkiewicz, Fabian Gajewski, Tadeusz Smereczyński, Alex Mackus

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 4 w poszczególnych wagach otrzymali medale i dyplomy.

Po zakończeniu wszystkich walk w punktacji drużynowej zostały wręczone puchary ufundowane przez Prezydent Miasta Słupsk – Krystyna Danilecka - Wojewódzka

Drużynowo:

Judo Gwardia Koszalin 1 miejsce 46 pkt.

Akademia Judo Szczecin 2 miejsce 37 pkt.

TS Judo Gryf Słupsk 3 miejsce 36 pkt

GKS Olimpia Grudziądz 4 miejsce 20 pkt.

Tora Bydgoszcz 5 miejsce 17 pkt.

TS Judo Gryf Słupsk pragnie podziękować sponsorom bez, których nie moglibyśmy zorganizować zawodów na wysokim poziomie i nagrodzić zawodników. Wymienić chcielibyśmy :