Sobota, 30 Września 2023

Międzynarodowy Turniej Judo im.Antoniego Reitera

Tylko pięć ,albo aż pięć medali wywalczyli słupscy judocy na Międzynarodowym Turnieju Judo im A.Reitera w Gdańsku .W zawodach Startowało ok.500 zawodników z 50 klubów i reprezentacje Czech, Wlk. Brytanii ,Irlandii, Litwy i Ukrainy .
Kolejny raz judocy z TS Judo Gryf Słupsk spisali się bardzo dobrze. Rewelacyjną formę zaprezentował DAMIAN CYRGANOWICZ, który dwukrotnie stanął na podium w kategorii juniora młodszego. Złoty medal walczył w wadze do 50 kg ,a brąz zdobył w kategorii do 55 kg. Damian to bardzo ambitny zawodnik i w każdym starcie walczy o jak najwyższe miejsce.
Srebrny medal wywalczył również w kategorii juniora młodszego MATEUSZ WOŚ (60 kg) .Mateusz wszystkie walki eliminacyjne zakończył przed czasem i tylko w finale uległ z reprezentantowi Anglii.
Srebrny medal w roczniku 2011-12 zdobył MARCEL WIŚNIEWSKI (36 kg). Marcel potwierdza swoje duże umiejętności i ogromną wolę walki .Wszystkie walki eliminacyjne rozstrzygnął bardzo pewnie i tylko w walce o złoto przegrał w dogrywce.
Z medalem brązowym do domu wróciła IGA KAWAŁEK(52 kg) .Słupszczanka z każdych zawodów wraca z medalem i już za tydzień będzie ją można podziwiać na Turnieju w Słupsku.