Niedziela, 4 Czerwca 2023

Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup

W Gdyni odbył się Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup , w którym wystartowało ok.1000 zawodników z Polski, Niemiec, Ukrainy, Szwecji ,Izraela i Czarnogóry.
Judocy walczyli w kategorii dzieci ( 2011-12) młodzików (2009-10) oraz juniorów młodszych ( 2006-08).
Słupszczanie walczyli bardzo dzielnie i ambitnie zdobywając dwa medale .
Złoty medal w grupie dzieci wywalczyła Iga Kawałek ( 48 kg). Słupszczanka stoczyła 4 pojedynki i wszystkie zakończyła przed czasem. To kolejny bardzo udany występ Igi ,który potwierdza jej ogromne możliwości.
Brązowy medal w wadze do 35 kg zdobył Marcel Wiśniewski ,który stoczył 5 walk ( 4 wygrane).Marcel zaprezentował ogromną determinację i waleczność. To bardzo perspektywiczny zawodnik, który ma ogromny potencjał sportowy. Bardzo pechowo walczył Kamil Jędrzejczak ( 42 kg) ,który wygrał pierwszą walkę ,ale doznał kontuzji ,która uniemożliwiła mu udział w dalszych walkach.
W kategorii młodzików 5 miejsce wywalczył Antoni Żuk ( 73 kg) ,natomiast Maciej Jerszyński (66 kg) sklasyfikowany został na 9 pozycji.
W grupie juniorów młodszych najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Martyna ( 48 kg) ,która walcząc bardzo dzielnie zajęła 7 pozycję.
Pozostali judocy zakończyli zawody na miejscach punktowanych i zebrali cenne doświadczenia.