Wtorek, 28 Marca 2023

Międzynarodowy Turniej Judo "HANSA CUP"

W dniach 25-26.03.2023r. w Greifswald (Niemcy) odbył się Międzynarodowy Turniej Judo "HANSA CUP". W zawodach wzięło udział 781 zawodników z 78 klubów Danii, Szwecji i Niemiec oraz Polski. Zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk po raz kolejny mogli zaprezentować swoje umiejętności na macie zdobywając w tym silnie obsadzonym Turnieju 7 medali.
Bardzo dobrą formę pokazała na tatami Natalia Miszkurka, która była bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej ( 57 kg)wygrywając wszystkie walki przed czasem i zasłużenie zdobyła złoty medal.
Słupski judoka Łukasz Bielawa ( 66 kg), stoczył na turnieju pięć walk ,z których cztery wygrał przed czasem .Wykonywał efektowne rzuty , umiejętnie pracował w parterze( ne-waza) i dodrze walczył taktycznie . Eliminacyjne walki wygrywał bardzo zdecydowanie ,niestety po ciężkim boju w walce finałowej lepszy okazał się zawodnik z Niemiec i ostatecznie Bielawa uplasował się na drugim miejscu.

Wszyscy zawodnicy zasługują na wielkie brawa. Dzięki ich rewelacyjnej postawie TS Judo Gryf Słupsk w Greifswald zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej (U 18) i zdobył efektowny puchar.