Środa, 22 Lutego 2023

Mistrzostwa Regionu Północnego

Bardzo dobry start zawodników i zawodniczek TS Judo Gryf Słupsk w Mistrzostwach Regionu Północnego w judo w Gdańsku. W zawodach wzięło udział 440 zawodników z 50 klubów z woj. pomorskiego, warmińsko- mazurskiego, zachodnio pomorskiego i kujawsko pomorskiego.
Judocy ze Słupska zdobyli 8 medali i bardzo dużo miejsc punktowanych.
Na wyróżnienie zasłużyła Anna Pacewicz ( 44 kg) ,która była bezkonkurencyjna w swojej kategorii ,kończąc wszystkie walki przed czasem.
Bardzo udanie walczyli w kategorii do 66 kg Adrian Jakubiniec oraz Łukasz Bielawa. Obaj judocy wygrali po 4 pojedynki ( wszystkie przed czasem i tylko raz doznali porażki. To bardzo dobry prognostyk na przyszłość jeżeli chodzi o naszych judoków. Adrian został ostatecznie sklasyfikowany na drugim miejscu a Łukasz wywalczył brązowy medal.
Na 3 stopniu podium uplasował się VLADYSLAV POHRIBNYJ. To pierwszy start Ukraińca w barwach naszego Klubu. Vladyslav jest bardzo zdolnym i ambitnym sportowcem ,który trenował judo w Ukrainie i obecnie mieszka i ćwiczy w Słupsku.