Niedziela, 15 Maja 2022

Hansa Cup

Kolejny bardzo owocny start zawodników TS Judo Gryf Słupsk. Turniej bardzo silnie obsadzony i o wysokie miejsca było bardzo trudno. Dlatego bardzo cieszy postawa naszych zawodników.
Słupscy judocy z powodzeniem walczyli w Greiswaldzie ( Niemcy) na 18 Greifswalder Hanse Cup, który odbył się 15.05.2022r. Dorobek naszych zawodników to 3 medale brązowe i 3 miejsca punktowane.
W zawodach wystartowało ok 800 zawodników .
Poziom turnieju był bardzo wysoki i judocy, by stanąć na podium musieli wykazać się dużymi umiejętnościami
W kategorii młodzików brąz zdobył Natan Labuda ( +66 kg). Słupszczanin stoczył 4 walki wygrywając 3 pojedynki. Natan pokazał ogromną wolę walki, gdyż często rywalizował z dużo cięższymi przeciwnikami.
W grupie juniorów młodszych medal brązowy zdobyli Andrzej Heimrath ( 81 kg) oraz Hubert Żuk ( +90 kg).
Andrzej po raz pierwszy walczył w kategorii do 81 kg i pokazał, żeby wygrywać pojedynki w judo liczy się przede wszystkim technika. Pomimo wyraźnej różnicy w sile, słupszczanin często swoje walki kończył efektownymi rzutami.
W najcięższej kategorii wagowej rywalizował Hubert Żuk. Hubert w drodze po medal bardzo pewnie pokonywał swoich rywali. Niestety w walce półfinałowej doznał urazu ramienia i nie mógł dalej walczyć. Pomimo kontuzji Żuk stanął na najniższym stopniu podium, dzięki zwycięskim walkom eliminacyjnym.
Punktowane miejsca, po bardzo dobrych walkach zajęli Oliwia Szycko ( 63 kg) - 7 m-ce, Damian Cyrganowicz (46 kg) - 7 m-ce oraz Patryk Łazarewicz (66 kg) - 9 m-ce.
Na podkreślenie zasługuje występ D.Cyrganowicza, który stoczył aż 7 walk (5 pojedynków wygranych). Waga ta była bardzo licznie obsadzona i Damian ostatecznie został sklasyfikowany na 7 miejscu.
Na walkach eliminacyjnych zawody zakończył Maciej Jerszyński ( 66 kg). Maciek zdobywa cenne doświadczenia i w kolejnych startach pokaże swój duży potencjał.