Środa, 9 Lutego 2022

Podsumowanie sezonu 2021

W roku 2021 pomimo pandemii i związanych z tym ograniczeniami, zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk brali udział w 29 turniejach w kraju. W najważniejszych startach w różnych grupach wiekowych zdobyliśmy łącznie 124 medale.

Zorganizowaliśmy 4 turnieje judo w ramach Słupskiej Szkolnej Ligi, w których startowało łącznie 250 zawodników, Turniej Judo dzieci „GRYFEK” oraz Mikołajkowy Turniej Sumo dla najmłodszych judoków.

Odbył się również corocznie organizowany XIX Międzynarodowy Turniej judo im. Z. Kwiatkowskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Słupska. W tym roku w zawodach wystartowało 209 zawodników z 21 klubów Polski oraz klub z Niemiec. TS Judo Gryf Słupsk w punktacji medalowej zajął 2 miejsce, a nasi zawodnicy wywalczyli łącznie 20 medali. Ponadto braliśmy udział w campach w Niemczech (Greifswald), Gdyni i Luboniu.

Rozszerzyliśmy naszą działalność poprzez założenie sekcji w Jezierzycach, którą prowadzi instruktorka judo Paulina Pacucha.

W załączniku znajdują się wyniki słupskich judoków w zmaganiach w zeszłorocznych turniejach.