TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Wtorek, 8 Lutego 2022

Mistrzostwa Regionu Pomorskiego w Judo

W Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Regionu Północnego w kategorii młodzieży, juniorów i juniorów młodszych w judo. Słupszczanie w pierwszym turnieju judo w 2022 wywalczyli 5 medali.
W zawodach startowało ok.150 zawodników z całego Pomorza.
W kategorii młodzieżowca i juniora (połączone oba roczniki) bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Nawrot zdobywając złoty medal w wadze do 73 kg. Kuba bardzo intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu, a jego zwycięskie walki potwierdzają, że forma rośnie i w tym roku walczyć będzie o medal na Mistrzostwach Polski.
Srebrny medal wywalczyła Katarzyna Gołojuch w kategorii do 48 kg. Kasia to bardzo ambitna zawodniczka, która przygotowując się do matury, intensywnie trenuje judo.
W kategorii juniora młodszego złoty medal zdobył Hubert Żuk (+90 kg). Hubert pokazał bardzo skuteczne judo i w najcięższej kategorii wagowej był bezkonkurencyjny.
Srebro zdobyła Natalia Miszkurka (57 kg), dla której był to pierwszy start w barwach TS Judo Gryf Słupsk. Brązowy medal po bardzo ciężkich walkach wywalczył Łukasz Bielawa (60 kg). Łukasz z powodzeniem zadebiutował w kategorii juniora młodszego i zebrał cenne doświadczenia.

Pozostali judocy Gryfa zajmowali wysokie miejsca punktowane i z pewnością w kolejnych zawodach walczyć będą o medale.