Poniedziałek, 29 Listopada 2021

Łukasz Bielawa V-CE Mistrzem Polski - Mistrzostwa Polski Młodzików w Pile

ŁUKASZ BIELAWA zawodnik TS Judo Gryf Słupsk został V-CE MISTRZEM POLSKI młodzików w kat. 60 kg!

Mistrzostwa odbyły się 27-28.11.21 r. w Pile i wystartowało w nich ok. 600 zawodników z całej Polski.

Najliczniej obsadzoną kategorią była waga do 60 kg, w której wzięło udział 74 sportowców. Ł.Bielawa stoczył 6 walk, wygrywając pięć pojedynków. W walce finałowej został pokonany przez zawodnika Bartosza Płoskiego (Lemur Warszawa ) i ostatecznie musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Zawodnik ze Słupska walczył bardzo efektownie i skutecznie. Cztery walki wygrał przed czasem, co pokazuje że to bardzo dobry technicznie i taktycznie judoka.

Łukasz Bielawa trenuje judo w słupskim klubie od 8 lat .

Aktualnie jest uczniem 1 klasy Zespołu Szkół "Elektryk" w Słupsku.

Gratulacje podczas Mistrzostw młodemu judoce ze Słupska złożył nowy Trener Kadry Narodowej seniorów Rashad Hasanov.

Pozostali judocy ze Słupska walczyli bardzo odważnie i ambitnie, lecz nie osiągnęli sukcesów medalowych, zdobywając często miejsca punktowane.

9 miejsca zajął Jakub Martyna ( 50 kg) ,a na 12 pozycji sklasyfikowano Weronikę Urbaniak (63 kg)

12 miejsce na Mistrzostwach wywalczyła w kategorii do 57 kg Natalia Miszkurka (Orzeł Kończewo)

Na walkach eliminacyjnych Mistrzostwa zakończyła Oliwia Szycko (63 kg) oraz Zuzanna Martyna (52 kg).