TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Poniedziałek, 15 Listopada 2021

XIII Memoriał Jigoro Kano w Luboniu

W Luboniu 11.11.21 odbył się XIII Memoriał Jigoro Kano w judo w kategorii juniora młodszego. W zawodach rywalizowało 800 zawodników z 80 klubów Polski. W tym Turnieju bardzo mocno zaakcentowali swoją obecność zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk zdobywając dwa medale.

Najlepiej zaprezentował się w kategorii do 90 kg Hubert Żuk, który uplasował się na drugiej pozycji. Hubert bardzo pewnie wygrał 3 walki eliminacyjne i tylko w walce finałowej musiał uznać wyższość swojego rywala.
H. Żuk jest uczniem 2 klasy Zespołu szkół Agrotechnicznych.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Łukasz Bielawa (60 kg), który wywalczył brązowy medal. Słupszczanin walczył z ogromną determinacją i wygrał również trzy pojedynki i doznał jednej porażki. Szczególnie emocjonujący był pojedynek o brąz, w którym Łukasz pokonał w dogrywce swojego przeciwnika zakładając trzymanie.

Łukasz Bielawa jest uczniem 1 klasy Zespołu Szkół "Elektryk" w Słupsku.

Pozostali słupszczanie mimo, że nie zdobyli medali wywalczyli wysokie miejsca punktowane i pokazali się z dobrej strony:
- 5 m-ce Andrzej Heimrath (73 kg)
- 7 m-ce Oliwia Szycko (63 kg)
- 9 m-ce Jakub Martyna (50 kg)

Na walkach eliminacyjnych zawody w Luboniu zakończyli Zuzanna Martyna (52 kg) i Patryk Łazarewicz (66 kg).

Drugiego dnia pobytu w Luboniu judocy ze Słupska wzięli udział w campie z Ole Bischofem (Mistrz Olimpijski z Pekinu-reprezentant Niemiec), który wspaniale przekazywał swoje umiejętności młodym judokom z Polski.