Poniedziałek, 8 Listopada 2021

Otwarte Mistrzostwa Miasta Grudziądza

W dniu 06.11.2021 słupscy judocy udali się do Grudziądza na Otwarte Mistrzostwa Miasta. W zawodach startowało 160 zawodników z 21 klubów.

Zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk przywieźli z Turnieju 9 krążków (4 złote medale) i w punktacji drużynowej uplasowali się na trzeciej pozycji.

W grupie dzieci z rocznika (2011-12) na wyróżnienie zasługuje zdobywca pierwszego miejsca Kamil Jędrzejczak (38 kg). Młody Gryfita świetnie rozgrywał swoje pojedynki. Wygrał wszystkie trzy walki przed czasem, wykonując swój ulubiony rzut (uchi-mata).

W grupie dzieci starszych (2009-10) na matach w Grudziądzu najefektowniej walczył w kategorii ciężkiej Miłosz Szrajda. Miłosz rywalizował w wadze do 84 kg. Mając dużą niedowagę, udowodnił zasadę judo, że ,,słabszy może pokonać silniejszego".

W tej grupie bardzo efektownie i skutecznie walczyli Kuba Pacewicz (46 kg) oraz Antek Żuk (57 kg), którzy bardzo pewnie wygrywali swoje pojedynki i zasłużenie zajęli pierwsze miejsca.