Czwartek, 28 Października 2021

XXX Turniej im. Antoniego Reitera w Gdańsku

W minioną sobotę (23.10.2021) w Gdańsku odbył się XXX Turniej im. Antoniego Reitera. W zawodach wzięło udział 375 zawodników z 30-tu klubów z całej Polski. Turniej był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych.

Zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk bardzo dobrze zaprezentowali swoje umiejętności na macie, zdobywając 6 medali.

W kategorii dzieci (U11-12) Iga Kawałek(37 kg) stoczyła 4 walki. Niestety pierwszą walkę niefortunnie przegrała przez trzymanie, ale kolejne 3 walki wygrała przed czasem, co dało jej II miejsce.

Wiśniewski Marcel (30 kg), który również walczył w tej kategorii wiekowej bardzo dobrze poradził sobie w walkach eliminacyjnych i tylko w walce finałowej poniósł porażkę i zdobył srebrny medal.

III miejsce w kategorii do 39 kg zajął Kamil Jędrzejczak.

Na walkach eliminacyjnych zakończyli swoje zawody Jaworski Adam (33 kg) i Bielawa Wojtek (30 kg).

W grupie dzieci starszych (U9-10) na podium stanęli
Pilawka Tomek (55 kg) - III miejsce
Pacewicz Kuba (42 kg) - III miejsce

Żuk Antek po zmianie kategorii wagowej (walczył do 60kg) radził sobie wyśmienicie z cięższymi zawodnikami. Porażkę poniósł tylko w pierwszej walce, a kolejne 3 pojedynki wygrał przed czasem i ostatecznie sklasyfikowano go na trzeciej pozycji.

V miejsca zajęli Jerszyński Maciej (60 kg) i Porębska Ola (44 kg).

Na walkach eliminacyjnych swoje zawody zakończyli Kurek Michał (36 kg), Sośniak Tymek (46 kg) i Olejniczak Hubert ( 39 kg).