TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Poniedziałek, 25 Października 2021

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Koszalinie

23.10.21 r. w Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w judo. W zawodach walczyło 157 zawodników z roczników 2006-07 z czterech województw.
Trzy medale wywalczyli młodzi zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk, którzy potwierdzili, że w każdej grupie wiekowej mają bardzo walecznych zawodników.

W grupie dziewcząt w kategorii 63 kg bardzo udanie walczyła Oliwia Szycko. Słupszczanka bardzo pewnie wygrała walki eliminacyjne i tylko w pojedynku finałowym zabrakło jej trochę szczęścia. Walka o złoty medal była bardzo wyrównana i o zwycięstwie zadecydowała dogrywka, w której nieznacznie lepszą okazała się jej przeciwniczka. Ostatecznie Szycko wywalczyła srebrny medal i ta ambitna judoczka, w kolejnych startach z pewnością wywalczy kolejne medale.

,,Srebro" zdobył również Łukasz Bielawa (60 kg) w kategorii młodzików. Łukasz walczył bardzo inteligentnie i pewnie wszedł do finału. W walce finałowej na początku dał się zaskoczyć swojemu rywalowi i nie zdołał odrobić straty punktowej. Gryfita potwierdził swoje ogromne możliwości i będzie chciał zdobyć medal na listopadowych MP.

Brązowy medal wywalczył Jakub Martyna w kategorii do 50 kg. Kuba wrócił po kontuzji i ma pewne braki techniczne. Nadrabiał to ogromną ambicją i determinacją w czasie walki. Dwie walki wygrane i dwie porażki pozwoliły zająć judoce ze Słupska 3 miejsce.

W kategorii do 52 kg bardzo ambitnie walczyła Julia Gorzkowska. Był to pierwszy start Julii w tak poważnym turnieju i zajęcie 5 pozycji potwierdziło, że w przyszłości będzie walczyła o medale.

Na 7 miejscu sklasyfikowano: Zuzannę Martynę (57 kg) oraz Adriana Jakubińca (66 kg). Mimo, że nie wywalczyli oni medali to pokazali się z dobrej strony. Przy pełnej determinacji są w stanie stanąć na podium w kolejnych startach.

11 listopada judocy walczyć będą w Turnieju Jigoro Kano w Poznaniu, a pod koniec listopada w Pile odbędą się Mistrzostwa Polski młodzików.