Wtorek, 28 Września 2021

Turniej Żukovia Judo Cup

W Żukowie odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Żukovia Judo Cup. W zawodach tych wystartowało ponad 400 zawodników z całego Pomorza. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna TS Judo Gryf Słupsk, która wywalczyła łącznie 16 medali.

To kolejny bardzo udany start słupskich judoków. Dobrze to rokuje przed zbliżającymi się mistrzostwami młodzików.
Bezkonkurencyjna w wadze do 63 kg była Oliwia Szycko. Słupszczanka, która walczyła z kontuzją palców, wygrała 4 walki i bardzo pewnie sięgnęła po złoty medal. Oliwia jest uczennicą 1 klasy I LO w Słupsku.
Łukasz Bielawa, który również jest młodzikiem wywalczył brązowy medal w kategorii 60 kg. Młody Gryfita bardzo pewnie wygrywał swoje pojedynki eliminacyjne. W walce półfinałowej chwila nieuwagi kosztowała go porażkę. Łukasz zrehabilitował się w pojedynku o brąz. Rzucił swojego rywala na tatami i skutecznie założył dźwignię na rękę przeciwnika. Łukasz Bielawa jest uczniem 1 klasy ZSE w Słupsku
W grupie dzieci świetną formę pokazali Maciej Jerszyński (60 kg), Antek Żuk (55 kg) oraz Miłosz Szrajda (65 kg), którzy wszystkie swoje walki wygrali przed czasem i triumfowali w swoich kategoriach wagowych.
Bardzo dzielnie walczyła Iga Kawałek (40 kg), która z powodzeniem rywalizowała z chłopcami i ostatecznie zajęła 2 miejsce.

Wyniki słupskich judoków:
Rocznik dzieci 2010-11
- Srebrny medal- Iga Kawałek (40 kg), Marcel Wiśniewski (31 kg), Kamil Jędrzejczak (39 kg),
- Brązowy medal - Maja Gutowska (52 kg), Michał Kurek (36 kg) i Artur Heimrath (35 kg)

Dzieci z rocznika 2008-09
Złoty medal- MACIEJ JERSZYŃSKI (60 kg), ANTEK ŻUK (55 kg), MIŁOSZ SZRAJDA (65 kg)
Srebrny medal - Anna Pacewicz (42 kg), Kuba Pacewicz (42 kg), Damian Cyrganowicz (39 kg)
Brązowy medal - Mateusz Woś (50 kg), Szymon Marcinak (36 kg)