Wtorek, 22 Czerwca 2021

Turniej Judo Dzieci w Dąbrowie

W dniu 19.06.2021 w DĄBROWIE odbył się XXIV TURNIEJ im. LARYSY KRAUSE- w którym wystartowało ponad 300 judoków z całego Pomorza.

Mimo ekstremalnych temperatur bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk, którzy z zawodów wrócili z 9 medalami.

W grupie dzieci młodszych (rocznik 2010-11) bardzo dobrze i skutecznie walczyli młodzi judocy z Gryfa.
Srebrny medal (29 kg) wywalczył Marcel Wiśniewski, który po raz pierwszy startował w tak poważnym Turnieju. Zaprezentował on ogromną determinację i wolę walki i z pewnością w kolejnych startach sięgnie po następne medale.
Najwięcej walk (4 wygrane i jedna porażka) stoczył Michał Kurek (35 kg). Michał to bardzo ambitny zawodnik. Zawsze stawia sobie wysokie cele sportowe i je realizuje.
Poza podium, po bardzo udanych walkach uplasowały się dziewczęta, Iga Kawałek (42 kg) oraz Lena Krugła. Młode Gryfitki zebrały cenne doświadczenia i w kolejnych startach potwierdzą swoje duże już umiejętności.

W grupie dzieci starszych (2008-09) najlepiej zaprezentował się Damian Cyrganowicz (38 kg), który stoczył bardzo ciężkie walki i ostatecznie uplasował się na 2 miejscu.
Po raz kolejny na podium stanęło rodzeństwo, Anna i Kuba Pacewicz, którzy wywalczyli brązowe medale.