Środa, 16 Czerwca 2021

Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Judo w Szubinie

W dniu 12.06.2021 r. w Szubinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-pomorskiego w judo. Rywalizowali w nim zawodnicy w kategorii dzieci starszych (2008-09) oraz młodzików (2006-07). Bardzo skutecznie i efektownie walczyli młodzi judocy Gryfa Słupsk, którzy zdobyli łącznie 7 medali.

Bardzo udanie zaprezentował się w kategorii dzieci starszych Maciek Jerszyński (64 kg). Gryfita wszystkie walki zakończyła przed czasem. Szczególnie efektownie rozstrzygnął walkę finałową, w której pokonał swojego rywala zakładając skuteczne trzymanie po rzucie seoi - nage. Bardzo dobrze w tej samej grupie wiekowej walczył Kuba Pacewicz (38 kg), który stoczył aż 5 walk i tylko w walce o pierwsze miejsce uległ na kontrę przeciwnikowi. Z powodzeniem walczyli również młodzicy: Oliwia Szycko (3 m-ce), Łukasz Bielawa (2 m-ce) i Adrian Jakubiniec (3 m-ce). Judocy ze Słupska walczyli bardzo efektownie. Pokonali swoich rywali przez efektowne akcje zarówno w stójce, jak i parterze. W pełni zasłużenie zdobyli medale podczas Mistrzostw Województwa Kujawsko-pomorskiego .