Piątek, 11 Maja 2012

Berlin - Puchar Europy juniorów i juniorek młodszych

W dniach 5-6 maja br. w Berlinie odbył się Puchar Europy juniorów i juniorek młodszych. W turnieju udział brało około 700 zawodników z 28 krajów. Poza czołówką europejską startowali również zawodnicy z Brazylii i Japonii. W turnieju nie zabrakło naszego reprezentanta. Tomasz Błoński walczący w kategorii wagowej 46kg zajął 9 miejsce. Pierwszą walkę wygrał zdecydowanie na ippon z Belgiem Wuytackiem Ayrton, a następnie w dogrywce uległ zawodnikowi gospodarzy De Vriesowi Wayanowi z Niemiec i znalazł się w repasażach, w których trafił na Heydera Maximilliana z Niemiec. Nieznacznie uległ mu na punkty. Jak się później okazało Tomek przegrał z dwoma medalistami w tej kategorii wagowej.
Zarząd S.T.S Gryf-3 Słupsk dziękuje Panu Mirosławowi Wawrowskiemu, dyrektorowi Doliny Charlotty, dzięki jego zaangażowaniu i pomocy możliwy był wyjazd młodego judoki ze Słupska na Puchar Europy.