Środa, 2 Grudnia 2020

Copernicus JudoCup w Toruniu

W miniony weekend słupscy judocy startowali w Toruniu w Copernicus JudoCup. W turnieju startowali młodzicy i juniorzy młodsi z Gryfa, którzy zdobyli łącznie 6 medali.

Najlepiej zaprezentował się na toruńskich matach Hubert Żuk waga 90kg, który w kategorii młodzika zdobył złoty medal a w juniorach młodszych gdzie dodatkowo startował - brązowy medal.

Srebrne medale zdobyli Łukasz Bielawa (55kg), Oliwia Szycko (70kg) i Katarzyna Znamirowska (+70kg).

Brązowy medal wywalczył Adrian Jakubiniec (60kg). Natomiast w wadze 66kg Andrzej Heimrath przegrał walkę o brązowy medal i zajął ostatecznie 5 miejsce.

Pozostali zawodnicy i zawodniczki przegrali swoje walki w eliminacjach. Nadmienić trzeba, że był to ostatni kontrolny start młodzików przed udziałem w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 12-13 grudnia w Poznaniu.