Poniedziałek, 30 Kwietnia 2012

Luboń k/Poznania - Puchar Polski Juniorów młodszych

Po ubiegłotygodniowym sukcesie Kuby Siedlikowskiego, który wywalczył tytuł wicemistrza Polski Młodzików, mamy kolejne medale. Dwa medale brązowe wywalczyli judocy z Gryfa-3 Słupsk oraz jeden zawodnik Piasta Wrzeście na Pucharze Polski, który odbył się 28 kwietnia 2012 r. w Luboniu k/Poznania. W zawodach tych startowało ok. 400 zawodników z całego kraju. Na podium stanęli Patryk Kastner (55 kg) oraz Tomasz Błoński (46 Kg) obaj z Gryf-3 a także Mateusz Winiarczyk (50 kg) z Piast Wrzeście.
Kastner stoczył 6 walk (5 wygranych ). Jedynej porażki doznał po bardzo wyrównanej walce, ze zwycięzcą tej kategorii Dawidem Zykubkiem (Jastrzębie Zdrój). Patryk potwierdził po raz kolejny, że ma duże predyspozycje do uprawiania judo i realne szanse na medal podczas Mistrzostw Polski.
Na 3 stopniu podium stanął także Tomasz Błoński, który w tych zawodach nie pokazał wszystkich swoich możliwości, a na pewno stać go na lepsze rezultaty. Bardzo dobrze walczył w walce o medal brązowy pokonując Patryka Nowaka z Jastrzębia Zdrój, przez skuteczne założenie duszenia.
Na pochwałę zasłużyli zdobywcy 9 miejsc Robert Błoński (66 kg) oraz Przemek Błoński (60 kg). Robert walcząc z kontuzją pokonywał bardzo dobrych zawodników. Ogółem w wadze tej walczyło 49 zawodników a zawodnik ze Słupska wygrał 3 walki a 2 przegrał. Przemek z kolei miał 40 przeciwników i również 3 walki wygrał i gdyby miał trochę lepszą kondycję miałby realną szansę powalczyć o medal.
Przez eliminacje nie przebrnął Norbert Katschke (60 kg) z Orła Kończewo.
Trenerzy dziękują firmie Remondis Recyclig za pomoc przy wyjeździe judoków na Puchar Polski.
Przed judokami z Gryfa Kolejne starty w Toruniu i Elblągu , a Tomasz Błoński ma szansę pojechać Na Puchar Europy do Berlina, lecz trudności finansowe sekcji judo STS Gryf-3 Słupsk mogą uniemożliwić temu młodemu sportowcowi start w tak ważnych zawodach.