TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Wtorek, 20 Października 2020

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Bygdoszczy

W minioną sobotę (17.10.2020r.) w Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w judo. Do rywalizacji przystąpiły zawodniczki i zawodnicy z I Regionu tzn. z czterech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Słupsk reprezentowało 8 judoków z TS Judo Gryf Słupsk, którzy wrócili z 5 medalami.

Złote medale zdobyli Oliwia Szycko (70kg) i Hubert Żuk (90kg), którzy wszystkie swoje walki wygrali zdecydowanie i przed czasem na ippon.

Srebrne medale przywieźli z Bydgoszczy Katarzyna Znamirowska (+70kg) i Łukasz Bielawa (55kg), którego postawę trzeba wyróżnić. Łukasz wygrał 4 walki i tylko w walce o złoty medal pokonała go kontuzja, której doznał w walce półfinałowej.

Miłą niespodziankę sprawiła w wadze 57kg Zuzanna Martyna, która zdobyła brązowy medal. Słupszczanka stoczyła 4 walki z tego 2 walki wygrała.

Na wyróżnienie zasługują również pozostali zawodnicy pomimo tego, że zajęli „tylko” punktowane miejsca to zaprezentowali się bardzo dobrze. W wadze 60kg w której startowało najwięcej zawodników Adrian Jakubiniec stoczył 6 walk z tego 4 wygrał, walkę o brązowy medal przegrał dopiero w dogrywce i zajął ostatecznie 5 miejsce. W tej samej wadze 7 miejsce zajął Olgierd Kulwas, który stoczył 5 walk z tego 3 wygrał. Natomiast w wadze 66kg startował Andrzej Heimrath, który stoczył 4 walki (2 wygrane pojedynki) i zajął 7 miejsce.

Reasumując start słupskich judoków w Bydgoszczy... Wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwałę za postawę i nastawienie do walk. Judocy ze Słupska po raz kolejny potwierdzili, że szkolenie w klubie idzie w dobrym kierunku i że jeszcze wielokrotnie cieszyć się będziemy z sukcesów naszych zawodników.