Wtorek, 25 Lutego 2020

Turniej judo dzieci o Puchar Wójta Gminy Kaczory

Słupscy judocy bardzo mocno podkreślają swoją obecność na każdych zawodach i pokazują siłę słupskiego judo.
Dnia 22.02.2020 r. wystartowali w Turnieju judo dzieci o Puchar Wójta Gminy Kaczory i zdobyli 13 medali w tym 7 złotych. W klasyfikacji drużynowej TS Judo Gryf Słupsk uplasował się na 2 miejscu.

Na wyróżnienie zasłużyli wszyscy młodzi judocy Gryfa, ale szczególne słowa pochwały zasłużyli Iga Kawałek, Jakub Martyna, Miłosz Szrajda oraz Marcin Wójcik, którzy wszystkie swoje walki rozstrzygnęli przed czasem wykonując efektowne rzuty.

Bardzo dobrze zaprezentował się wychowanek Orła Kończewo Maciej Jerszyński, który również stanął na najwyższym stopniu podium. Dotychczasowym trenerem Maćka była Dorota Barcikowska.
Od tego roku M.Jerszyński reprezentuje TS Judo Gryf Słupsk.

Wyniku słupskich judoków:
1 m-ca Iga Kawałek (34 kg), Weronika Urbaniak (52 kg), Szymon Marciniak (30 kg), Jakub Martyna (38 kg), Maciej Jerszyński (44 kg), Miłosz Szrajda (55kg), Marcin Wójcik (60 kg)
2 m-ce Damian Cyrganowicz (30 kg)
3 m-ca Anna Pacewicz (36 kg), Hubert Olejniczak (33 kg), Kuba Pacewicz (36 kg), Antek Żuk (48 kg), Natan Labuda (81 kg).

Już 7.03.2020r. odbędzie się w Słupsku Turniej judo dzieci GRYFEK. Będzie to okazja do obejrzenia słupskich judoków w bezpośredniej walce na tatami.