Środa, 27 Listopada 2019

Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Oleśnicy

W miniony weekend tj. 23.11.2019r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy, które były rozgrywane jako Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych. Katarzyna Mikołajczyk, zawodniczka TS Judo Gryf Słupsk wywalczyła brązowy medal. To ogromny sukces uzdolnionej słupskiej judoczki.
W zawodach wystartowało ponad 600 zawodników z całej Europy oraz reprezentanci Kanady.

Judoczka Gryfa walczyła w kategorii +70 kg i bardzo pewnie przeszła w walki eliminacyjne. W pojedynku o brązowy medal pokonała przed czasem zawodniczkę z UKS 10 Bydgoszcz Julię Rosińską. To kolejny udany występ i z pewnością w przyszłym roku Kasia będzie walczyła o medal na Mistrzostwach Polski.
Katarzyna Mikołajczyk jest uczennicą I LO w Słupsku.

Tuż za podium na 5 miejscu uplasowała się Katarzyna Gołojuch (52 kg). Kasia ma ogromne możliwości i przy pełnym zaangażowaniu jest w stanie pokonać każdą rywalkę.
Gniewosz Gawrych (60 kg) zakończył swój występ w Pucharze Polski poza strefą medalową, lecz zebrał cenne doświadczenia i w kolejnych startach pokaże pełnię swoich umiejętności.

W dniu 27.11.2019 ( ŚRODA) na hali judo przy ul.Madalińskiego 4 odbędzie się I rzut słupskiej Szkolnej Ligi Judo w roku szkolnym 2019/20.
W zawodach mają prawo startować zawodnicy z rocznika 2005-2012.