Poniedziałek, 18 Listopada 2019

Międzynarodowy Turniej judo im. Antoniego Reitera w Gdańsku

W minioną sobotę tj. 16.11.2019r. zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk udali się do Gdańska na Międzynarodowy Turniej im. Antoniego Reitera, gdzie zdobyli 4 medale. Zawody miały bardzo liczną obsadę. Wzięło w nich udział 600 zawodników z 65 klubów Polski i reprezentacje Rosji, Danii i Ukrainy.

Kolejny bardzo udany start zaliczyła Katarzyna Znamirowska (+70 kg), która zaprezentowała judo na bardzo wysokim poziomie technicznym i taktycznym. Szczególnie efektownie zakończyła walkę finałową wykonując rzut ippon-seoi-nage i tym samym zdobyła pierwsze miejsce.

Bardzo skutecznie walczył również Hubert Żuk (81 kg), który powrócił po kontuzji i coraz pewniej czuje się na tatami. Hubert ostatecznie wywalczył drugie miejsce. Jest to dobry prognostyk przedkolejnymi startami.

Brązowe medale wywalczyli Łukasz Bielawa (50 kg) i Olgierd Kulwas (55 kg). To bardzo ambitni zawodnicy, trenerzy oczekują, że w kolejnych zawodach pokażą również swoje ogromne możliwości.

Blisko medalu, na 5 pozycjach sklasyfikowani zostali Filip Rybicki (42 kg), Karol Sobczyk (46 kg), Adrian Jakubiniec (55 kg) i Andrzej Heimrath (60 kg).
Wszyscy judocy z Gryfa zaprezentowali ogromną determinację i tylko w walkach o medale zabrakło trochę szczęścia i umiejętności. Przy systematycznym treningu z kolejnych startach z pewnością wrócą z medalami.

Już za tydzień judocy Gryfa udają się do Oleśnicy na Międzynarodowy Puchar Polski juniorów młodszych.