TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Wtorek, 29 Października 2019

Pracowity i owocny weekend słupskich judoków

Właśnie minął bardzo pracowity weekend dla słupskich judoków. Zawodnicy z kategorii dzieci mieli szansę pokazać swoje umiejętności w Festiwalu Judo w Toruniu, natomiast młodzicy i juniorzy młodsi dzielnie walczyli na matach w Poznaniu w corocznym, już XI Memoriale Jigoro Kano.

Z XI Memoriału Jigoro Kano, który odbył się w minioną sobotę tj. 26.10.2019 r. w Poznaniu słupscy judocy wrócili z 4 medalami. W zawodach wystartowało ok. 800 zawodników z Polski oraz Niemiec, Rosji, Szwecji i Francji.
Poziom zawodów był bardzo wysoki i medale wywalczone przez zawodników TS Judo Gryf Słupsk były okupione dużym wysiłkiem i ogromną determinacją.

Pierwsze miejsce w kategorii młodziczek wywalczyła aktualna v-ce Mistrzyni Polski Katarzyna Znamirowska (+70 kg). Kasia jest uczennicą Zespołu Szkół Agrotechnicznych,
Drugie miejsce w kategorii juniorka młodsza zajęła Katarzyna Gołojuch (52 kg). Na drugim stopniu podium uplasował się również Marcin Wójcik (50 kg) kategoria dzieci, a brąz wywalczyła Katarzyna Mikołajczyk (+70 kg) jun.mł.

Katarzyna Gołojuch oraz Katarzyna Mikołajczyk są uczennicami 1 LO w Słupsku. Marcin Wójcik jest uczniem SP nr.5
Bardzo blisko medalu był Olaf Kulwas (81 kg), który ostatecznie uplasował się na 4 miejscu . Siódme miejsca zajęli Olgierd Kulwas ( 55 kg) i Adrian Jakubiniec (50 kg).

W tym samym dniu, ośmiu zawodników TS Judo Gryf Słupsk brało udział w Festiwalu Judo w Toruniu. W turnieju wzięło udział ok. 150 zawodników z 16 klubów. Judocy ze Słupska kolejny raz pokazali swoje duże umiejętności zdobywając łącznie siedem medali.

Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych okazali się Jakub Martyna (36 kg) i Jakub Pacewicz (35 kg) wygrywając wszystkie walki przed czasem i zdobywając pierwsze miejsca. Srebrne medale wywalczyli Szymon Marciniak (30 kg) i Miłosz Szrajda (53 kg). Na trzecim stopniu podium stanęli Mateusz Moszczyński (35 kg), Szymon Lewicz (53 kg) i Antoni Żuk (45 kg). Również wysokie piąte miejsce zajął Hubert Olejniczak (32 kg).