Sobota, 15 Czerwca 2019

Leon Choiński -Mistrz Polski w judo

Zawodnik TS Judo Gryf Słupsk Leon Choiński wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych, które odbyły się w dn. 9.06.2019 w Luboniu.
Judoka z Gryfa wywalczył 150 medal Mistrzostw Polski w 50-letniej historii słupskiego judo.
Choiński potwierdził, że jest dominatorem w kategorii do 90 kg, gdyż po raz czwarty wywalczył złoty medal MP osób z dysfunkcją wzroku. W pokonanym polu zostawił zawodników z Sosnowca i Poznania, wygrywając obie walki przed czasem.
Słupski judoka ma bardzo ambitne plany i liczy, że Polski Związek Judo pomoże mu w realizacji planu startu w Igrzyskach Olimpijskich osób niepełnosprawnych.