Niedziela, 1 Kwietnia 2012

Opole - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w judo

W dni 1 kwietnia br. w Opolu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w judo. Mimo, że nie startowali tam zawodnicy STS Gryf-3 Słupsk to jednak wychowankowie klubu bardzo dobrze zaprezentowali się na najważniejszej imprezie sportowej w kraju. Dwa medale wywalczyli judocy, którzy obecnie reprezentują inne kluby. Srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski wywalczył Sebastian Przybysz ( 81 kg) obecnie AZS AWFiS Gdańsk, który po raz kolejny potwierdził, że należy do czołówki judoków w Polsce i przed nim wielka sportowa przyszłość. Brązowy medal w wadze do 90 kg zdobył Roman Błoński, który w tym roku zmienił barwy klubowe ( na Flotę Gdynia) w związku z podjęciem nauki w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W tej kategorii wagowej rywalizowało 26 zawodników. Romek musiał stoczyć aż 5 walk, z których 4 wygrał przed czasem i ostatecznie zajął 3 miejsce. Jest to jego największy sportowy sukces i tylko szkoda, że ci wybitnie uzdolnieni sportowcy nie zdobywają medali dla swojego macierzystego klubu i miasta Słupska. Wywalczone medale przez wychowanków STS Gryf-3 Słupsk potwierdzają, że w tym klubie praca szkoleniowa i organizacyjna przebiega prawidłowo.