Poniedziałek, 1 Kwietnia 2019

Jezierzyce - Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W sobotę (30.03.2019) w Jezierzycach odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ( Mistrzostwa Polski jun.mł), która odbędzie się 26-28.4.2019 w Kielcach. Kwalifikacje wywalczyło pięcioro judoków TS Judo Gryf Słupsk.
Najlepiej z reprezentantów Słupska zaprezentowała się Katarzyna Gołojuch ( 52 kg), która wywalczyła srebrny medal.
Brązowe krążki zdobyli w kategorii do 60 kg Gniewosz Gawrych oraz Wiktor Talewski.
Na Mistrzostwa kwalifikacje wywalczyły również Martyna Szaniawska oraz Katarzyna Mikołajczyk, które zdobyły medale na Pucharze Polski (bezpośrednia kwalifikacja).

W eliminacjach trochę szczęścia i doświadczenia zabrakło Dawidowi Siemieńskiemu (60 kg) -6 miejsce oraz Olafowi Kulwasowi( 73 kg)- 7 pozycja.

Przed słupskimi judokami miesiąc intensywnych przygotowań do OOM. Już za tydzień walczyć będą w Toruniu ( Copernicus Cup).