TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Środa, 27 Marca 2019

Greifswald ( Niemcy) - Międzynarodowy Turniej judo Hanse Cup

W dniach 22-24.03.2019 w Greifswald ( Niemcy) odbył się Międzynarodowy Turniej judo Hanse Cup.W zawodach startowało 800 zawodników z Niemiec, Szwecji, Danii oraz 22 osobowa reprezentacja TS Judo Gryf Słupsk.
Wyjazd na zawody młodych judoków z TS Judo Gryf Słupsk możliwy dzięki pomocy Urzędu Miejskiego w Słupsku oraz Przetwórstwu Rybnemu ŁOSOŚ Sp. z o.o.

Turniej ten należy do jednego z najsilniejszych w północnych Niemczech.
Występ słupskich judoków był bardzo udany. Wywalczyli oni 5 medali oraz dużą ilość miejsc punktowanych.
Na drugim stopniu podium stanęli Katarzyna Znamirowska (+63 kg) oraz Gniewosz Gawrych (60 kg). Słupszczanie nieznacznie przegrali swoje pojedynki i musieli zadowolić się srebrnymi medalami.
Brązowe krążki zdobyli: Katarzyna Gołojuch (52 kg), Katarzyna Mikołajczyk (78 kg) oraz Wiktor Talewski (60 kg).
Bardzo dobrze w turnieju zaprezentował się Olaf Kulwas ( 73 kg). Judoka z Gryfa nie ma dużego stażu treningowego. Braki nadrabiał ogromną wolą walki. Olaf trzy pojedynki wygrał i przy dwóch porażkach zajął ostatecznie 7 miejsce. Tym startem potwierdził , że robi ogromne postępy i z każdym startem prezentuje się coraz lepiej.

Bardzo dobrze w zawodach zaprezentował się sędzia Dariusz Świercz, który uzyskał wysokie oceny od wszystkich arbitrów.