Niedziela, 9 Grudnia 2018

Szubin - Turnieju judo o Puchar Burmistrza

297 zawodników z 23 klubów wystartowało w Turnieju judo w Szubinie o Puchar Burmistrza.
Dorobek medalowy zawodników TS Judo Gryf Słupsk w tym turnieju to 10 medali.
Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawały słupskie judoczki. Złote medale wywalczyły Weronika Urbaniak, Oliwia Szycko oraz Katarzyna Hadziewicz.
W kategorii do 46 kg walczyły dwie reprezentantki Gryfa: Weronika Urbaniak oraz Zuzanna Martyna. Słupszczanki wszystkie walki eliminacyjne wygrały przed czasem i musiały stoczyć bratobójczą walkę o złoty medal. W tym pojedynku lepszą zawodniczką okazała się Weronika i to ona wywalczyła pierwsze miejsce a jej koleżanka Zuzanna musiała zadowolić się srebrnym medalem.
W kategorii do 60 kg bezkonkurencyjna była Oliwia Szycko, która stoczyła aż 5 walk i wszystkie wygrała przed czasem.
Świetną formę zaprezentowała Katarzyna Hadziewicz (+70 kg). Kasia pierwszy raz walczyła w kategorii młodziczek i pokazała ,że systematyczny trening przynosi spodziewane efekty, a jej rozwój sportowy przebiega prawidłowo.
Wśród chłopców na wyróżnienie zasłużyli Marcin Wójcik i Damian Cyrganowicz, którzy zaprezentowali bardzo różnorodne techniki judo i pokazali, że intensywnie trenując, robią szybkie postępy.