Czwartek, 8 Listopada 2018

Poznań - Międzynarodowy Turniej Memoriał Jigoro Kano

Po raz kolejny judocy z Gryfa Słupsk spisali się na medal ,a dokładnie na 10 medali,które wywalczyli w Międzynarodowym Turnieju Memoriał Jigoro Kano w Poznaniu. W punktacji medalowej TS Judo Gryf Słupsk uplasował się również na 10 pozycji na 69 startujących klubów.
W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 800 zawodników z Polski, Ukrainy, Czech i Rosji.W tej silnej stawce świetną formę zaprezentowały szczególnie judoczki ze Słupska.
Na najwyższym stopniu podium stanęły aż dwie judoczki z Gryfa: Weronika Urbaniak oraz Katarzyna Hadziewicz, które poprzez systematyczną pracę robią ogromne postępy i są dużą nadzieją na przyszłość słupskiego sportu.
Złoty medal wywalczył w kategorii chłopców Filip Rybicki, który mimo krótkiego stażu treningowego jest bardzo ambitnym zawodnikiem i bardzo chce iść w ślady mamy, która w przeszłości trenowała judo w słupskim klubie.
W kategorii młodzików na wyróżnienie zasługuje szczególnie Katarzyna Mikołajczyk, która zdobywając srebrny medal potwierdziła, że należy do najlepszych judoczek w kraju w tej kategorii wagowej i przy systematycznej pracy może wiele osiągnąć.