Poniedziałek, 22 Października 2018

JUDO Szaniawska V-ce Mistrzynią Polski

Martyna Szaniawska zawodniczka TS Judo Gryf Słupsk wywalczyła tytuł w V-ce Mistrzyni Polski młodziczek w judo w kategorii do 70 kg. Słupszczanka po raz kolejny zaprezentowała swoje ogromne możliwości i świetnie walczyła na Mistrzostwach. Martyna wszystkie walki eliminacyjne rozstrzygnęła przed czasem. W walce finałowej spotkała się z zawodniczką Wybrzeża Gdańsk Pauliną Muszyńską. Judoczka ze Słupska była aktywniejsza podczas całego pojedynku, lecz jej rywalka wykorzystała chwilę nieuwagi i skontrowała Martynę. Niestety nie udało się Szaniawskiej odrobić strat i musiała zadowolić się srebrnym medalem.
Należy podkreślić, że to już drugi medal z Mistrzostw Polski wywalczony przez tę bardzo uzdolnioną młodą słupszczankę. W ubiegłym roku Martyna wywalczyła złoty medal.
Martyna Szaniawska jest uczennicą 1 klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku.

Na 5 miejscu zawodów sklasyfikowana została Katarzyna Mikołajczyk, która walczyła w kategorii powyżej 70 kg. Kasia pokazała ogromną wolę walki i niewiele zabrakło, by i ona mogła cieszyć się z medalu wywalczonego na Mistrzostwach Polski.

9 m-ce zajęła Katarzyna Gołojuch ( 52 kg) a na 12 sklasyfikowany został Olaf Kulwas ( 66 kg).

Pozostali słupscy judocy tj. Wiktor Talewski (50 kg) oraz Jakub Nieznalski (55 kg) zakończyli występ na walkach eliminacyjnych.

I TY możesz zostać wybitnym sportowcem DOŁĄCZ DO NAS!!!

TS Judo Gryf Słupsk zaprasza uczniów szkół podstawowych na treningi judo. Zapisy odbywają się codziennie w godzinach 16:00-19:00 na hali judo przy ul. Madalińskiego ( Stadion 650-lecia).