Sobota, 22 Września 2018

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w judo

Dwa złote medale medale i 7 kwalifikacji wywalczyli zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w judo.
Rewelacyjną formę zaprezentowały słupskie judoczki, które dwukrotnie stawały na najwyższym stopniu podium.
Złote medale wywalczyły Martyna Szaniawska ( 70 kg) i Katarzyna Mikołajczyk (+70 kg).
Szaniawska wygrywając wszystkie walki przed czasem potwierdziła, że w drugim półroczu stawia sobie bardzo ambitne cele i jest dobrze przygotowana do sezonu. Jej cel to ponowne zdobycie złotego medalu na MP.
Mikołajczyk pokazała w swoich pojedynkach ogromną determinację i wolę walki. Kasia stoczyła 5 walk. Mimo, że w eliminacjach przegrała jedną walkę z Zuzanną Mikołaczak (Gwardia Koszalin), to później kolejne walki wygrywała bardzo efektownie. W walce finałowej zrewanżowała się rywalce z Koszalina i pokonała ją przed czasem wykonując efektowne podcięcie.

Pozostali judocy zdobywali punktowane miejsca i tym samym zdobyli kwalifikacje na Mistrzostwa Polski młodzików , które w połowie października odbędą się w Rybniku.