Wtorek, 17 Kwietnia 2018

Judocy ze Słupska walczyli w Niemczech

Bardzo pracowity i owocny był weekend słupskich judoków, którzy udali się do Greifswaldu ( Niemcy ) na Międzynarodowy Turniej Judo Hanse-Cup. W zawodach wystartowało ponad 650 zawodników z Niemiec Danii,Szwecji i Polski.
Dorobek reprezentantów TS Judo Gryf Słupsk to 8 medali, w tym 2 złote.
Po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanął Dymitrij Janczylik ( 81 kg),który 4 walki zakończył przed czasem i potwierdził , że w tej kategorii był bezkonkurencyjny.
W grupie młodzików złoty medal zdobył Wiktor Talewski ( 46 kg). Był to kolejny udany start Wiktora i dobry prognostyk na przyszłość.
Wśród dziewcząt z ogromną wolę walki i determinację startowała Kasia Hadziewicz , która walczyła w wadze powyżej 63 kg i zdobyła srebrny medal. Słupszczanka z każdym startem robi postępy i jest wielką nadzieją słupskiego judo.
W grupie dzieci bardzo udanie zaprezentował Marcin Wójcik (42 kg), który mimo młodego wieku prezentuje już bardzo techniczne judo.
Pechowo wystartowała Kasia Mikołajczyk,która w pierwszej walce doznała kontuzji i nie mogła dalej kontynuować zawodów.

Wyniki słupskich judoków:
1 m-ce Dymitrij Janczylik ( 81 kg) , Wiktor Talewski ( 46 kg)
2 m-ce Katarzyna Hadziewicz ( +63 kg), Gniewosz Gawrych ( 55 kg)
3 m-ce Weronika Urbaniak (40 kg), Maria Musiałek (44 kg), Marcin Wójcik (42 kg), Jakub Nieznalski (50 kg)
5 m-ce Katarzyna Gołojuch ( 48 kg), Hubert Żuk (+66 kg)
7 m-ce Oliwia Szycko (57 kg)

Zarząd TS Judo Gryf Słupsk dziękuje Panu Mirosławowi Wawrowskiemu - Firma Tourtrend ze Strzelinka za pomoc przy organizacji wyjazdu słupskich judoków do Niemiec.