Wtorek, 10 Kwietnia 2018

Judocy ze Słupska najlepsi w Toruniu

Ponad 600 zawodników z 57 klubów wystartowało w Copernicus Judo Cup, który odbył się 7.04.2018 w Toruniu.
Świetny występ zaliczyli zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk, którzy wywalczyli aż 14 medali i zajęli 1 miejsce w klasyfikacji medalowej.
Najlepszym zawodnikiem Turnieju został uznany Gryfita Dymitrij Janczylik ( 81 kg). Słupszczanin, który walczył w kategorii juniorów młodszych, wszystkie 4 pojedynki zakończył przed czasem. Janczylik walczył bardzo efektownie wykonując spektakularne i widowiskowe akcje techniczne zarówno w stójce jak i parterze.
Wojownicy z grodu nad Słupią do swoich pojedynków podchodzili bardzo ambitnie i z ogromną determinacją . Potwierdzili po raz kolejny, że praca szkoleniowa w słupskim klubie przebiega prawidłowo i zawodnicy systematycznie robią postępy.
Aż sześć dziewcząt z Gryfa Słupsk stanęło na podium. Bardzo skutecznie walczyły Katarzyna Mikołajczyk oraz Katarzyna Hadziewicz. Judoczki z Gryfa wygrywając swoje walki przed czasem potwierdziły, że już teraz należą do najlepszych zawodniczek w kraju.

Wyniki słupskich judoków:

dzieci:
1 m-ce Damian Cyrganowicz ( 23 kg), Katarzyna Hadziewicz ( +55 kg)
2 m-ce Łukasz Bielawa (36 kg), Weronika Urbaniak ( 42 kg), Maria Musiałek (46 kg)
3 m-ce Szymon Marciniak ( 26 kg), Hubert Żuk (+60 kg), Hania Chmielnicka ( 42 kg), Oliwia Szycko (55 kg)
5 m-ce Zuzanna Martyna (42 kg)
7 m-ce Andrzej Heimrath( 60 kg)
młodzicy :
1 m-ce Katarzyna Mikołajczyk ( 70 kg), Wiktor Talewski (46 kg)
2 m-ce Jakub Nieznalski ( 50 kg)
juniorzy młodsi:
1 m-ce Dymitrij Janczylik ( 81 kg)
2 m-ce Gniewosz Gawrych ( 55 kg)

Wyjazd słupskich judoków odbył się dzięki pomocy Firmy Przetwórstwo Rybne ŁOSOŚ .

Już w najbliższy weekend słupscy judocy walczyć będą na Międzynarodowym Turnieju Judo w Greifswald ( Niemcy)