Poniedziałek, 26 Lutego 2018

Puchar Polski juniorów w judo

W dniu 24.02.1018 w Warszawie odbył się Puchar Polski juniorów w judo. W zawodach tych startowali zawodnicy z roczników 1998-2000.

W tej grupie wiekowej najmłodsi, bo z rocznika 2000 było 3 judoków TS Judo Gryf Słupsk, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się w w tak silnym turnieju. Rewelacyjnie walczył Jakub Nawrot ( 73 kg). W walkach eliminacyjnych bardzo pewnie pokonał rywali z Płocka oraz Skierniewic. W walce półfinałowej słupszczanin uległ po bardzo wyrównanej walce reprezentantowi Piły Adamowi Stodolskiemu. O brązowy medal Nawrot zmierzył się z Piotrem Kokoszą (Sosnowiec). O zwycięstwie decydowała dogrywka, w której skuteczny rzut wykonał słupszczanin i to on wywalczył brązowy medal. To kolejny bardzo dobry start Gryfity, który już dwukrotnie w swojej karierze zdobywał medale Mistrzostw Polski. Jakub Nawrot jest uczniem 2 klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Słupsku.

Na 7 pozycji sklasyfikowani zostali Aleksander Plombon ( 66 kg) oraz Bartosz Szaniawski ( 81kg). Obaj judocy z Gryfa Słupsk zaprezentowali się dobrze zdobywając miejsca punktowane i tylko trochę szczęścia zabrakło, by i oni mogli cieszyć się z medali.

Już za 2 tygodnie odbędą się w tej grupie wiekowej Mistrzostwa Polski .