TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Środa, 15 Listopada 2017

Gdynia - MiędzynarodowyTurniej judo Baltic Cup

Kolejny bardzo udany weekend słupskich judoków, którzy wywalczyli 10 medali w Międzynarodowym Turnieju judo Baltic Cup, który odbył się w Gdyni. W dniach 11-12.11.2017 ponad 1000 judoków z Polski oraz Rosji, Niemiec, Szwecji i Ukrainy rywalizowało na 7 matach w Ergo Arenie.

W turnieju tym świetnie startowało rodzeństwo: Martyna i Bartosz Szaniawscy. Martyna walczyła w kategorii młodziczek i zdobyła złoty medal natomiast Bartosz wywalczył medal brązowy w grupie juniorów. Rewelacyjną formę zaprezentowała reprezentantka TS Judo Gryf Słupsk Martyna Szaniawska, która była bezkonkurencyjna w kategorii do 70 kg. Słupszczanka wygrała przed czasem 5 walk i bardzo pewnie zdobyła złoty medal. Jej starszy brat, Bartosz rywalizował w kategorii 81 kg. Słupszczanin stoczył 4 pojedynki ( 3 wygrane) i stanął na najniższym stopniu podium. Należy podkreślić , że Szaniawski z dużym powodzeniem rozpoczyna starty w starszej grupie wiekowej i jest to dobry prognostyk na przyszłość.

W grupie dzieci coraz lepiej walczą dziewczynki. Medale wywalczyły cztery judoczki ze Słupska. Na podium stanęły: Weronika Urbaniak, Hania Chmielnicka, Maria Orlikowska i Oliwia Szycko. Wśród chłopców nie zawiódł Paweł Wota. Bardzo skutecznie walczyli Andrzej Heimrath oraz Marcin Wójcik, którzy zaprezentowali ogromną wolę walki.

Wyjazd na zawody wsparła Firma Toyota Słupsk - AMS Anetta i Mariusz Staniuk - Autoryzowany Salon