TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Wtorek, 21 Marca 2017

Suchy Las - Puchar Polski w judo

Najlepsi judocy z Polski oraz zawodnicy z Rosji i Niemiec uczestniczyli w Pucharze Polski juniorów młodszych i młodzików w judo, które odbyły się w dniach 18-19.03.2017 w Suchym Lesie. Do rywalizacji przystąpiło ponad 700 zawodników. Nie zabrakło wśród uczestników sportowców z TS Judo Gryf Słupsk, którzy ostatecznie w punktacji klubowej zostali sklasyfikowani na 5 miejscu (41 punkujących klubów).

Na drugim stopniu podium stanęli słupszczanie: Dymitrij Janczylik (66 kg) oraz Bartosz Szaniawski ( 81 kg). Obaj ci zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i potwierdzili, że w tym roku walczyć będą o najwyższe cele. Srebrne medale przez nich wywalczone to dobra zapowiedź kolejnych startów. Szaniawski i Janczylik wygrywali swoje walki eliminacyjne w sposób bardzo zdecydowany i tylko pojedynki finałowe zakończyli porażkami.

Na 5 miejscu sklasyfikowany został Jakub Nawrot ( 73 kg) oraz Martyna Szaniawska (70 kg). Martyna bardzo pechowo przegrała jedną z walk i to wyeliminowało ją z potyczki o brąz a Kuba nie przystąpił do walki o medal z powodu choroby, która zmogła go w czasie zawodów.

7 miejsce zajął Gniewosz Gawrych ( 50 kg) a na 12 pozycji sklasyfikowany został Jakub Nieznalski ( 46 kg) oraz Janusz Rydzewski ( 60 kg). Pozostali judocy zakończyli swój występ na walkach eliminacyjnych. Wykazali się oni dużą ambicją i determinacją w walce zbierając cenne doświadczenia .