Poniedziałek, 28 Listopada 2016

Gdańsk - Turnieju judo im. A.Reitera

12 medali wywalczyli judocy Gryfa Słupsk podczas Turnieju judo im.A.Reitera, który odbył się 26.11.116 w Gdańsku. W zawodach tych wystartował 400 zawodników z 34 klubów z Pomorza a podopieczni Ireny Waszkinel i Lidiusza Kaziora potwierdzili swoje nieprzeciętne możliwości.

Najlepiej zaprezentowała się Katarzyna Mikołajczyk ,która była bezkonkurencyjna w kategorii 63 kg. Kasia bardzo pewnie i umiejętnie rozgrywała swoje walki. Przy systematycznym treningu stać ją bardzo dobry wynik w najbliższej przyszłości. Na wyróżnienie w grupie młodzików zasłużył również Jakub Nieznalski (42 kg), który stoczył 4 walki (3 wygrane przed czasem) i wywalczył brązowy medal. Kuba w każdej walce pokonywał swoich rywali wykonując różne,bardzo efektowne techniki judo. W kategorii dzieci na podkreślenie zasługuje postawa Bartosza Unijata, który (30 kg) stoczył 6 walk ( 4 wygrane) oraz Marcin Wójcik ( 36 kg), który miał aż 7 walk ( 6 wygranych). Zawodnicy ci startowali w najliczniejszych kategoriach wagowych,w których startowało po 40 judoków. Bartosz ostatecznie zajął 7 m-ce natomiast Marcin wywalczył brązowy medal.

Dziewczęta z Gryfa coraz pewniej i skuteczniej walczą na tatami. Aż pięć młodych judoczek ze Słupska stanęło na podium.