Środa, 23 Listopada 2016

Gdynia - Międzynarodowy Turniej judo ,,Baltic Cup"

Dziewięć medali wywalczyli słupscy judocy w 3-dniowym Międzynarodowym Turnieju judo ,,Baltic Cup",który odbył się w dniach 18-20.11.2016 w Gdyni.

Zawody te mają rangę Pucharu Polski i zawodnicy walczący w tym turnieju zdobywają punkty w rankingu Polskiego Związku Judo. Turniej ten miał bardzo silna obsadę, starowało ponad 800 zawodników z Polski oraz reprezentacje Szwecji, Gruzji, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Litwy oraz Norwegii. Zawodnicy TS Judo Gryf Słupski po raz kolejny potwierdzili , iż należą do czołówki najlepszych judoków w kraju.

Dymitrij Janczylik (66 kg) stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii młodzika. Po kolejnej zmianie kategorii wagowej młody słupszczanin pokazał swoją moc i bardzo zdecydowanie wygrywał pojedynki. Szczególnie efektownie zakończył walkę finałową z zawodnikiem AZS AWF Warszawa Maksem Kadłubowskim. Walka trwała bardzo krótko. Janczylik wykonał swój ulubiony rzut harai-goshi. Jego rywal upadł na plecy i sędzia ocenił tę technikę na ippon (koniec walki przed czasem).

Bardzo dobrze w grupie młodzików zaprezentował się Mateusz Wyrzykowski ( 73 kg), zdobywając brązowy medal. Wyrzykowski rozpoczął treningi judo w klubie Orzeł Kończewo i od roku trenuje Gryfie Słupsk. W turnieju stoczył 4 walki ( trzy wygrał) i pokazał , że drzemie w nim duży potencjał sportowy. Mimo kontuzji walczył bardzo ambitnie i zasłużenie stanął na podium.

Na podkreślenie zasługuje postawa dziewcząt z TS Judo Gryf Słupsk , które starają się dorównać chłopcom. Z wielką determinacją i zaangażowaniem toczą każdą walkę. Na podium stanęły 4 judoczki ze Słupska :Oliwia Szycko, Kasia Hadziewicz, Kasia Mikołajczyk oraz Martyna Szaniawska. Bardzo blisko medalu była Marysia Orlikowska i Maria Musiałek. Nie zawiedli juniorzy młodsi . Brązowe medale wywalczyli Aleksander Plombon ( 66 kg) i Bartosz Szaniawski ( 73 kg), którzy tym startem zakończyli tegoroczny sezon sportowy.

Dobrze walczył w kategorii juniorów Jakub Siedlikowski ( 73 kg). Kuba stoczył 4 walki ( 2 wygrane przed czasem) i tylko nieznacznie przegrał 2 pojedynki na punkty i ostatecznie został sklasyfikowany na 7 punktowanym miejscu.

Wyniki słupskich judoków:

-kat. dzieci:

2 m-ce Oliwia Szycko (40 kg), Katarzyna Hadziewicz (63 kg)

3 m-ce Hubert Żuk ( 66 kg)

5 m-ce Maria Orlikowska ( 33 kg), Maria Musiałek( 39 kg), Andrzej Heimrath (55 kg)

7 m-ce Jakub Nieznalski(46 kg)

9 m-ce Karol Sobczyk (33 kg), Łukasz Bielawa (33 kg)

- kat. młodzik:

1 m-ce Dymitrij Janczylik ( 66 kg)

3 m-ce Katarzyna Mikołajczyk (63 kg), Martyna Szaniawska ( 70 kg), Mateusz Wyrzykowski ( 73 kg)

9 m-ce Gniewko Gawrych ( 46 kg), Jakub Orlikowski (55 kg)

- kat. junior młodszy:

3 m-ce Aleksander Plombon( 66 kg), Bartosz Szaniawski (73 kg)

- kat. junior:

7 m-ce Jakub Siedlikowski ( 73 kg)

Duże wyróżnienie spotkało D.Janczylika oraz G.Gawrycha , którzy otrzymali powołanie do reprezentacji województwa Pomorskiego na Drużynowe Mistrzostwa Polski młodzików.